Hygienická opatření pro organizaci školního roku 2020/2021

Obecná opatření

Všichni zaměstnanci, včetně všech fyzických osob a dětí pohybující se v prostorách školy dodržují zvýšená hygienická opatření (např. mytí rukou, používání jednorázových kapesníků a ručníků, používání dezinfekčních prostředků atd.). Všechny fyzické osoby jsou povinny ve společných prostorách školy nosit roušku. Vstup do budovy je vybaven stojanem s dezinfekcí.

Organizace výuky

Žáci školy se ve všech prostorách školy pohybují s chirurgickými rouškami nebo nanorouškami, zaměstnanci používají respirátory FFP2 nebo KN95. Všichni využívají jednorázové ručníky a dezinfekční prostředky ve třídách, toaletách a v jídelně. Všechny místnosti, včetně chodeb a šaten, jsou pravidelně větrány. V pravidelných intervalech jsou k čištění používány ozonové generátory ve společných místnostech, jakými jsou např. jídelna, šatny, dílny apod. Častěji jsou dezinfikovány často exponované plochy – kliky, vypínače, klávesnice, myši atd. Výuka je nastavena dle možností školy. Vstup žáků do školy je postupný, bez zbytečného shlukování před školou. Pro případ nákazy je vyhrazena izolovaná místnost se samostatným WC, teplou vodou a lůžkem. Školní akce jsou omezeny na nezbytné minimum.
Od 5. 10. 2020 je zakázán zpěv v hodinách hudební výchovy.
Od 5. 10. 2020 probíhají hodiny tělesné výchovy formou vycházek do okolí školy, v případě nepříznivého počasí formou her v prostorách školy.
Od 12. 04. 2021 se vyučují žáci 1. stupně v týdenních rotacích, ranní i odpolední ŠD je v běžném provozu. Žáci 2. stupně se vzdělávají distančně.
Od 12. 04. 2021 probíhá povinné testování antigenními testy, a to v pondělí a ve čtvrtek, v ostatních dnech se testují jen ti žáci, kteří docházejí na individuální nebo skupinové konzultace, případně nebyli testováni v rámci pravidelného hromadného testování.

Školní jídelna

Ve školní jídelně jsou kromě zvýšené hygieny vydávány příbory, saláty a kelímky na nápoje zaměstnanci školní jídelny. Obědy se vydávají minimálně v pěti etapách, po každé etapě jsou dezinfikovány stoly a jídelna je vyvětrána. V pravidelných intervalech jsou k čištění používány ozonové generátory.
Žáci na distančním způsobu vzdělávání si mohou odebírat stravu do jídlonosičů od 12:30-13:30 hod.

Pronájmy tělocvičen

Od 9. 10. 2020 jsou pronájmy školních prostor až do odvolání zrušeny.

Provoz vrátnice

Vrátnice je v provozu od 7:30-17:00 hod.

V případě nových pokynů ze strany MŠMT a MZ budou tato opatření aktualizována.
Aktualizováno 12. 04. 2021