// do not delete

Informace k přestupu na střední školy ve školním roce 2020/2021

V průběhu povinné školní docházky mohou žáci přestoupit na víceletá gymnázia.
K přijetí na víceleté gymnázium je třeba v termínu stanoveném MŠMT podat přihlášku na vybranou střední školu a úspěšně splnit jednotnou přijímací zkoušku.
Jednotná přijímací zkouška se koná formou písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ze vzdělávacího oboru Matematika a její aplikace.
Uchazeči se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří požadují úpravu podmínek přijímacího řízení, musí spolu s přihláškou odevzdat také doporučení školského poradenského zařízení.

Termíny jednotných přijímacích zkoušek

Čtyřleté obory vzdělání, včetně nástavbového studia:
1. termín: úterý 12. dubna 2022
2. termín: středa 13. dubna 2022
Obory šestiletých a osmiletých gymnázií:
1. termín: úterý 19. dubna 2022
2. termín: středa 20. dubna 2022
Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu je stanovena pro všechny uvedené obory vzdělání na dny:
1. termín: úterý 10. května 2022
2. termín: středa 11. května 2022
Do oborů středního vzdělání s talentovou zkouškou se talentová zkouška koná v pracovních dnech od 2. ledna 2022 do 15. ledna, do oborů vzdělání v konzervatoři se talentová zkouška koná v pracovních dnech od 15. ledna 2022 do 31. ledna 2022 podle § 88 odst. 2 školského zákona. V případě oboru vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou se talentová zkouška koná v pracovních dnech od 2. ledna 2022 do 15. února 2022, tento obor však koná i jednotnou přijímací zkoušku v termínech uvedených výše.

Termíny podání přihlášek

Přihlášky na obory vzdělání s talentovou zkouškou je nutné odvezdat na zvolenou střední školu do 30. listopadu 2021.
Přihlášky na obory vzdělání bez talentové zkoušky je nutné odvezdat na zvolenou střední školu do 1. března 2022.
Přihlášky do oborů středního vzdělání s talentovou zkouškou, do oborů vzdělání v konzervatoři a na gymnázium se sportovní přípravou vydává škola na žádost zákonných zástupců.
Přihlášky na víceletá gymnázia vydává škola na základě žádosti zákonných zástupců společně s výpisem z vysvědčení za 1. pololetí školního roku.
Pro první kolo přijímacího řízení je možné podat až 2 přihlášky na obory vzdělání bez talentové zkoušky a až 2 přihlášky na obory vzdělání s talentovou zkouškou.
V dalších kolech přijímacího řízení není počet přihlášek, které může uchazeč podat, omezen. Pokud se uchazeč hlásí do dvou oborů vzdělání na jedné škole, musí přesto podat dva tiskopisy přihlášky.

Statutární zástupce ředitelky školy: Mgr. Martin Jurtík
Email: jurtik.martin@zszebetin.cz

Střední školy v Brně a okolí

Osmiletá gymnázia v Brně a okolí