// do not delete

Úspěchy ve školním roce 2021/2022

Anglický jazyk
English Jungle – školní kolo
1. kategorie: 1. místo – S. Miklušová, A. Giosanu, M. Zivčák; 2. místo – K. Fraguela, S. Hrušková; 3. místo – A. Valoviková
2. kategorie: 1. místo – M. Dobeš, M. Herrndorff; 2. místo – T. Klička; 3. místo – N. Juráčková
3. kategorie: 1. místo – V. Živná; 2. místo – D. Páviš; 3. místo – N. Kapinusová
4. kategorie: 1. místo – I. Mikšíková; 2. místo – J. Vošmera; 3. místo – D. Bronson, J. Miškela, D. Pikhart, J. Hořt
5. kategorie: 1. místo – Anna Hozáková; 2. místo – A. Hronek; 3. místo – K. Komárková
Městské kolo – 26. 4. 2022 na ZŠ J. A. Komenského 8.00 – 12.00, naši školu reprezentují – S. Milušová, M. Dobeš, V. Živná

Český jazyk
Babylon (školní kolo - 5. třídy) - úspěšní řešitelé: V. Kaprál (postup do městského kola), M. Vašík (postup do městského kola), C. Pospíšil (postup do městského kola), A. Hronek, V. Žejdl, K. Macura
Babylon (školní kolo - 6.-7. třídy) - úspěšní řešitelé (postup do městského kola): J. Caha, J. Fiala, M. Rozehnal, R. Mikluš, V. Nejedlá, M. Křetínský, H. Sekyrová, H. Gajdošíková
Babylon (městské kolo - 5. třídy) - 4. místo: M. Vašík
Babylon (městské kolo - 6.-7. třídy) - 1. místo: M. Rozehnal, 3. místo: R. Mikluš, 4. místo: V. Nejedlá, 5. místo: M. Křetínský, H. Sekyrová

Hudební výchova
Pěvecká soutěž (školní kolo - 1.-2. třídy) - N. Cigánová, A. Zelinková (1. místo), V. Michalec, J. Kalichová, S. Beranová (2. místo), K. Tomášovová, E. Michnová (3. místo)
Pěvecká soutěž (školní kolo - 3.-5. třídy) - K. Urbanová, M. Vacková (1. místo), N. Pavlasová, A. Überhuberová (2. místo), J. Stránská, B. Nováková (3. místo)

Informatika
Bobřík informatiky (kategorii Mini - 4.-5. třída) - 25 úspěšných řešitelů (zisk alespoň 120 bodů)
4. třídy:
1. místo (134 bodů) - P. Havlíček
2. místo (124 bodů) - O. Hovorka
3. místo (123 bodů) - T. Bohatá
5. třídy:
1. místo (192 bodů - plný počet bodů) - K. Komárková, B. Nováková, A. Hronek
2. místo (180 bodů) - M. Vašík
3. místo (172 bodů) - A. Kudová

Mateso (městské kolo) - K. Komárková (úspěšný řešitel)
Diplom

Tělesná výchova
Florbal
Okresní finále ve florbalu (6.-7. třídy - chlapci)
V prvním zápase porazili chlapci ZŠ Sirotkovu 3:0. Ve druhém zápase podali velmi statečný výkon, když v polovině zápasu prohrávali 5:1, nevzdali se, a nakonec vyrovnali na 5:5.
Tímto vyhráli základní skupinu a postoupili do dalších bojů o vítěze mezi brněnskými školami.
Ani v této finálové skupině se kluci neztratili, když uhráli dvě remízy a utržili jednu porážku. Bohužel jen díky horšímu skóre to na další postup nestačilo a žáci naší školy se tedy umístili mezi nejlepšími 7 z celkem 31 brněnských škol.
Novoroční turnaj ve florbale
Před vánočními prázdninami se ve škole konal florbalový turnaj pro žáky z naší školy.
Soutěžili spolu třídy jednotlivých ročníků, kdy každá třída vytvořila dvě družstva, která se utkala ve skupinách.
Po vyčerpávajícím boji bylo rozhodnuto:
2. třídy: 1. místo 2.A
3. třídy: 1. místo 3.B
4. třídy: 1. místo 4.C
5. třídy: 1. místo 5.A
6. třídy: 1. místo 6.B
7. třídy: 1. místo 7.A
Na závěr se ještě v exhibičním utkání střetnul vítězný tým 7.A s výběrem 4.-6. tříd. Zde už byly výkony téměř profesionální a utkání mělo velmi vysokou úroveň. Zde nakonec vyhrál výběr ostatních žáků.

Šplh
Školní kolo (dle kategorií)
2.třídy: 1.místo: Lukáš Pavlík 10,16s a Eva Hromadová 9,83s
3.třídy: 1.místo: Kryštof Kalich 6,22s a Nikola Kašparová 7,86s
4.třídy: 1.místo: Jakub Hořt 7,54s a Andělka Pospíšilová 6,80s
5.třídy: 1.místo: Amálie Lindušková 5,64s
5.-6.třídy: 1.místo: Marek Vašík 5,06s
6.-7.třída: 1.místo: Marcela Hromková 5,55s
Rekord školy: Lukáš Stuchlík 4,91s, 7. třída

Výtvarná výchova
Barevný podzim (školní kolo - 1.-2. třídy) - V. Moulisová (1. místo), R. Šumová (2. místo), E. Sychrová (3. místo)
Barevný podzim (školní kolo - 3.-4. třídy) - E. Pilná, V. Jelínek (1. místo), B. Maarová, K. Němcová (2. místo), N. Kapinusová, T. Bohatá (3. místo)
Barevný podzim (školní kolo - 6.-7. třídy) - L. Goláňová (1. místo), P. Vaňková (2. místo), N. Jurová (3. místo)

Hudebně-výtvarná soutěž pro 2. stupeň "Malujeme s hudbou"
Abstraktní ztvárnění dvou částí (Voliéra a Akvárium) ze suity Karneval zvířat od francouzského skladatele Camille Saint-Saëns.
Akvárium
1. místo - E. Svobodová
2. místo - P. Boháč
3. místo - M. Rozehnal